Jak se dostat do Florencie

Do Florencie můžete samozřejmě letět přímo z Prahy, ale letenka není nejlevnější. My vám poradíme, jak se dostat do Florencie za zlomek ceny a navíc zajímavěji.

Ceny přímých zpátečních letenek z Prahy do Florencie většinou začínají kolem 6500 korun, z Vídně se dá letět za něco málo přes 4000. Pokud vám nejde o čas a chcete ušetřit, můžete zvolit některou z nízkonákladových leteckých společností (WizzAir, EasyJet nebo RyanAir), doletět za několik set korun do Milána, Říma nebo Benátek a dál pokračovat vlakem.

Frecciarossa
Frecciarossa

Můj osobní tip je Řím. Letenky sice bývají o něco dražší než do Milána a Benátek, ale Řím toho nabízí daleko nejvíc a já se do něj rád vracím. Naše cesta v roce 2012 byla letecky do Říma (s WizzAir), po několika dnech vlakem do Florencie, kde jsme strávili dva dny a dvě noci, potom jsme pokračovali vlakem do Benátek a za další dva dny odtud letěli opět s WizzAir zpátky do Prahy.

Italské vlaky Frecciarossa jsou komfortní a při rychlosti dosahující 300 km/h ujedete kteroukoliv ze zmíněných tras za 2 až 3 hodiny. Jízdenky objednáte na Trenitalia. Doporučuji je objednávat s předstihem, ceny se totiž pohybují z hodiny na hodinu podobně jako u leteckých společností. V jednu chvíli je cena jízdenky 19 Eur a během několika hodin se může vyšplhat na trojnásobek.

Dva dny a dvě noci

Noční Florencie
Noční Florencie

V roce 2014 jsme si z Říma vyjeli do Florencie na jednodenní výlet. I to se dá, ráno jsme vyjeli z nádraží Termini a večer byli zpátky. Ve Florencii jsme strávili skoro celý den a stihli prakticky všechno obejít, ke konci už jsme se i trochu nudili.

Jestli si ale chcete Florencii vychutnat, doporučuji strávit zde jednu nebo raději dvě noci. Florencie není Pisa, na jejíž návštěvu stačí dvě hodiny. Tady se vyplatí procházet se, poflakovat, dát si výborné Chianti, sednout si v noci na chodník a vychutnávat noční atmosféru. Počkat, až zřídnou davy turistů, projít se po Ponte Vecchio, pak si sednout na Piazza della Signoria a třeba si pokecat s Davidem. Ráno si pak dát v baru k snídani cappuccino a cornetto a vracet se na známá místa.

Na druhou stranu nevidím důvod zůstávat tu déle, pokud tu nemáte přátele, práci nebo nějaký jiný důvod, například výlety po Toskánsku nebo studium umění. Centrum Florencie není velké a mohli byste se začít nudit.

Ponte Vecchio
Ponte Vecchio
Ponte Vecchio
Ponte Vecchio
Ponte Vecchio
Ponte Vecchio
U galerie Uffizzi
U galerie Uffizzi
Bazilika Santa Croce
Bazilika Santa Croce
Nalezinec Ospedale degli Innocenti
Nalezinec Ospedale degli Innocenti

Florencie je bezpochyby jedno z nejkrásnějších italských měst a na malém prostoru historického centra nabízí bezpočet památek a uměleckých i architektonických skvostů. Ale jak říkám, na malém prostoru. Když budete dva dny courat sem a tam, nestačíte počítat, kolikrát jste znovu a znovu přešli kolem dómu a Davida.

Až vás unaví davy turistů, vydejte se po Via Dante Alighieri a podle šipek zahněte na Via Santa Margheritta. Najdete tu Danteho dům a útulnou kapli, ve které údajně potkal svou múzu Beatrici. Je to kouzelné místo.


K nakupování vás budou lákat obchody Prada, Guess a další, ale ve Florencii stojí za to zaměřit se na výrobky z kůže. Ta zde má velkou tradici a za velice zajímavé ceny tu nakoupíte kožené boty, opasky, kabelky, rukavice nebo bundy. Většina z nich nebude opatřena žádnou značkou (kromě vyražené florentské lilie), ale pořád kupujete italskou kůži.

Ubytování

Nám se líbil penzion Ferretti v ulici Via Delle Belle Donne (kdo může říct, že bydlel v ulici krásných žen?). Není daleko od nádraží a zároveň je hezky v centru. Byl jednoduchý, ale poskytl nám, co jsme potřebovali. Slušný nocleh, snídani a krásný výhled z okna.

To je o Florencii zatím vše, možná se k ní ještě někdy vrátím, těch skvostů nabízí opravdu spoustu.

Najdi hotel ve Florencii

Pokud považujete informace v článku za užitečné, nestyďte se a sdílejte, můžete potěšit Vaše známé nebo známé Vašich známých. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *