Kempy v Rakousku

Ne vždy hledáme hotely a letos v létě jsme se vydali na jih Evropy se stanem. Na cestě jsme vyzkoušeli i dva kempy v Rakousku.

Spali jsme po jedné noci v kempu Judenstein v Rinnu u Innsbrucku cestou na jih přes Alpy, na zpáteční cestě v kempu Neue Donau ve Vídni. Kemp Judenstein byl maličký, Neue Donau obrovský a mnohem vybavenější. Úroveň obou byla taková normální, kempová. Kemp není čtyřhvězdičkový hotel, spíte na trávě a chodíte do společných umýváren. My jsme tu nepotřebovali nic jiného, než se umýt, vyspat a zase umýt před další cestou, takže jsme byli naprosto spokojeni.

Vídeňský Neue Donau se na noc zavíral bránou, toto omezení se ale týkalo jen automobilů, malá branka zůstávala otevřená. Malý Judenstein žádné oplocení nemá a hned při příjezdu nás překvapila cedulka v recepci. Stálo tam, že jestli přijedeme pozdě večer (což byl přesně náš případ) a recepce už je zavřená, máme si najít místo, ubytovat se a ráno se přijít nahlásit. Překvapila nás ta důvěra, prý je to tu ale běžné. Vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu brzy ráno pokračovat v cestě, mohli jsme se tu klidně vyspat a ráno odjet bez placení. Neudělali jsme to a paní recepční sama vypadala trochu udiveně, že platíme jednu noc a pokračujeme dál.

Ceny rakouských kempů

Rakouské kempy jsou levné, na naší cestě byly ze všech nejlevnější. Za noc v Judensteinu (1 stan, 2 osoby, 2 vespy, městská daň) jsme platili celkem jen 17,70 €, za to samé ve Vídni 22,50 €. Od našich přátel a z internetu víme, že jiné kempy v Rakousku mají často podobné ceny.

Protože naše cesta byla velice otevřená, nevěděli jsme předem přesně, kde budeme spát. Pro vyhledávání kempů jsme tedy měli aplikaci Camping Info a pro jistotu pár dalších. Nikdy nevíte, kdy která přestane fungovat, ale s naprostou jistotou je to vždy ve chvíli, kdy ji nejvíc potřebujete.

Celou cestu jsem popsal v samostatném článku Na vespách k Jadranu.

Pokud považujete informace v článku za užitečné, nestyďte se a sdílejte, můžete potěšit Vaše známé nebo známé Vašich známých. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *