Hotel nebo hostel?

Stalo se vám někdy, že jste narazili na cenově velmi zajímavé nabídky hostelů, ale netroufli si jejich služeb využít a raději zaplatili několikanásobek ceny za nejlevnější hotel?

Už dávno neplatí, že by hostely byly nějaké tělocvičny plné spartakiádních lehátek. Díky zdravé konkurenci a veřejně dostupným referencím se dnes i majitelé hostelů předhánějí a těží z toho samozřejmě klient.

Řada hostelů nabízí jak společné ložnice, tak i klasické dvoulůžkové nebo třílůžkové pokoje, apartmány atd. Není tedy problém vyrazit v menší skupině lidí a nebýt ubytováni v několika dvoulůžácích nebo naopak ve velké místnosti s dvaceti dalšími turisty.

Kvalitou jsou dnešní hostely naprosto srovnatelné s hotely. Lépe řečeno – levné hostely s levnými hotely, dražší s dražšími. Ale i u dražších hostelů se většinou pohybuje cena za noc pod cenou těch nejlevnějších hotelů, nebo maximálně na její úrovni.

Hostel – pro a proti

Výhody

  • velmi nízká cena
  • pokud jste společenský tvor, snadná možnost navázat nová přátelství
  • často vyšší úroveň služeb než u levných hotelů (ne vždy)

Nevýhody

  • nedostatek soukromí (pokud zvolíte dormitory, tedy společnou místnost)

Hotel – pro a proti

Výhody

  • soukromí hotelového pokoje
  • očekávaný standard hotelových služeb

Nevýhody

  • vyšší cena
  • prakticky nulové společenské vyžití
  • občasné nesplnění očekávaného standardu hotelových služeb, které byste za tu cenu čekali
JGH hostel v Berlíně
JGH hostel v Berlíně

Hostel JGH v berlínské čtvrti Mitte patří k velmi levným hostelům, byli jsme tu před několika lety. Upřímně, žádný zázrak, ale tenkrát jsme v Berlíně potřebovali přespat, bylo nás 6 a vzali jsme si dva třílůžkové pokoje. Vyspali jsme se v čistém prostředí, dostali snídani a zaplatili pár stovek korun. O hotelový komfort nám nešlo, nechybělo nám nic.

Sir Toby's hostel Praha
Sir Toby’s hostel Praha

Například pražské hostely Czech Inn ve Vršovicích nebo Sir Toby’s v Holešovicích jsou krásnou ukázkou moderního hostelu. Hotely se musí hodně snažit, aby s jejich nabídkou dokázaly držet krok a přitom nejsou schopny konkurovat ceně. Koukněte na jejich stránky nebo se do nich zajděte podívat.

Možná se váš pohled na hostely od základu změní.

Pokud považujete informace v článku za užitečné, nestyďte se a sdílejte, můžete potěšit Vaše známé nebo známé Vašich známých. Děkuji.

1 komentář: „Hotel nebo hostel?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *