O nás

Rádi cestujeme, i když zdaleka ne tolik, jak bychom si přáli. A to hlavně v minulosti.

Cestování nám vždy přišlo drahé a když už jsme někam vyrazili, považovali jsme to za luxus. Časem jsme zjistili, že děláme spoustu typicky začátečnických chyb a začali se o možnosti cestování zajímat aktivněji. Díky tomu jsme se naučili cestovat levněji a v současnosti nás omezuje spíš čas než peníze na cestu.

Uvědomujeme si, že cestovatelských blogů jsou spousty a často psané mnohem zkušenějšími cestovateli. Také ale víme, že když jsme se někam chystali, hodilo se nám víc pohledů a názorů na stejnou lokalitu. I samotné zkušenosti a preference jsou různé, někdo má raději přírodu, jiný města s historií, jeden jezdí za kulturou, další za památkami a někdo jiný se zajímá o kluby nebo místní gastronomii. Když někam letíme, chceme vědět, jak se dostaneme z letiště a na letiště, jak, za kolik a do kolika hodin v místě funguje metro, jaký je tu nejlepší způsob pro připojení k internetu atd. Někdy se zkrátka hodí každý tip.

Naši přátelé se vždycky diví, že jsme si odletěli přes půl Evropy doslova za pár stovek, běžně předpokládají, že ceny letenek jsou pětkrát až desetkrát dražší a že levnou letenku není možné sehnat, že jsou to jen lákadla na bannerech leteckých společností a cestovních kanceláří.

Některé naše cesty jsem už popsal na svém webu, ale ten je primárně určen k něčemu jinému a není tam pro cestovatelské tipy tolik prostoru. Naproti tomu zde je prostoru spousta a místo jednoho dlouhého článku se zde můžeme věnovat podrobněji jednotlivým kapitolám.

Cílem tohoto webu tedy není závodit se specializovanými weby o největší a nejaktuálnější nabídku levných letenek (občas se tu ale také objeví), na to nemáme čas ani chuť. Jde o osobní cestovatelský blog, který nám bude připomínat naše cesty a jiným může přinést zajímavé a důležité informace.

Děkujeme za přízeň a doufáme, že se vám tu bude líbit 🙂

J+L